Merhaba dostlar, herkese hayırlı geceler diliyorum. vatanımızın, aziz milletimizin ve devletimizin içinde bulunduğu bu zor günleri de atlatacağız .Dosta düşmana karşı birlik ve beraberlik içinde olacağımız günler bu günlerdir. Devletimize sahip çıkmalıyız.Hükümetimizin arkasında durmalıyız. Sen -ben, biz -siz, onlar- bunlar, o parti-bu parti zamanı değildir. Mesele ;-;vatan-millet, mesele var olmak, yok olmak meselesidir.

Yaşadığımız coğrafya zor bir coğrafyadır.Böyle bir vatana sahip olanın düşmanı çok olur. Çok eskilere gitmeden, Osmanlının duraklama yıllarından itibaren günümüze kadar,bu coğrafyada birileri sürekli operesyon yapma peşindedir. 1.Dünya savaşından itibaren Orta Doğu sürekli karıştırılıyor, emperyalist güçler çıkarları uğruna bu coğrafyadaki iktidarları ve belli grupları piyon olarak kulanmaktadırlar, pkk,pyd,Daiş vb terör örgütleri bunlara örnek verilebilir.Aynı şekilde Ön Asya ve Ortadoğudaki ülkelerde yaşayan farklı etnik yapılar ve meshepsel farklılıklar sürekli kaşınmakta, İktidarlara karşı oluşturulan ve dışardan desteklenen muhalif gruplarla lojistik destek verilerek devletler içerden yıkılmaktadır.

Kuzey Afrika, Ön asya ve Ortadoğu ülkeleri buna örnektir.Üzerinde operasyon yapılmayan iki ülke kaldı, Türkiye ve İran, Bu iki ülke üzerinde de alan çalışması yapılmakta, farklı etnik yapılar sürekli kışkırtılmaktadır. İran, Ortadoğuda kendisinden beklenmeyen rollere soyunmakta, tehlikeli bulvarlarda at koşturmaktadır. Batılı emperyalist devletler, çıkarları uğruna ortadoğuda öldürülen milyonları hiç görmemekte, sömürü hayelleri kurmaktadırlar.Bir başka emperyalist güç olan Rusya, sıcak denizlere inme , ortadoğuyu ve akdenizi kontrol etme sevdasından hiç vaz geçmemiş, suriyenin kuzeyinde akdenize inen bir koridoru kontrol etmek ve orada devamlı yerleşmek amacıyla Türkmenlerin ata yurdu olan bölgeye kendince bahanelerle aklın hayalin almadığı bombalar bırakmakta binlerce masum halkı, kadın çocuk demeden katletmektedir.

Görülen bu resme bütün olarak baktığımızda; Sınır ihlali neticesinde angejman kuralları gereği düşürülen bir Rus uçağı olayında, Rusyanın gösterdiği tepkiye bütün Ruslar katılmakta ve hep birlikte tepki göstermektedirler. İşte Büyükelçiliğimizin halk tarafından tahrip edilmesi, öğrencilerimizin ülke dışına gönderilmesi gibi en adi uygulamalarda tüm ruslar birlik beraberlik içinde hareket ettikleri halde, Yurdum insanının gösterdiği tepkisizlik, nemelazımcılık, vurdum duymazlık, hatta devleti suçlama, iktidarı dışlama davranışları zoruma gidiyor. Şairin dediği gibi; “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez, Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez” Milli Birlik ve beraberliğimizi korumalı, Sıkıntılı ve zor günlerimizi birlik ve beraberlik içinde atlatmaya çalışmalıyız..Unutmayalım; “Sahipsiz memleketin batması haktır.
Sen sahip olursan, bu vatan batmayacaktır”

D.Ali YILDIRIMLI- Yalova / Aralık .2015

 

CEVAP VER