Her Seçim arefesinde siyasi partiler STK’Ları Ziyaret eder,Sayın Halil KARAPINAR’da Seçim kurulu teşkilatı da bugün sayın istanbul 3.bölge Millet vekili Mürteza ZENGİN Beyi Esenyurt Erzurum Dernekler federasyonuna tevzi etmişler.Bizde kendilerini ağırlamaktan onur ve şeref duyarız dediler .

Sayın Milletvekili Mürteza ZENGİN Bey’de Konuşmasında

Çok değerli hemşerilerim, başkanlar ve  değerli başkanım , aranızda bulunmaktan dolayı son derece mutluyum hepinizin geçmiş bayramınızı tekrar tebrik ediyorum inşallah Gelecek yıl Ramazan’a Ulaşırız sağlık içerisinde yeniden bayramları kutlarız hep beraber mutlu günleri paylaşırız. Esenyurt’ta Erzurum dernekleri toplantısı… Tabii ki tarihe not düşmek açısından 24 haziranın önemli bir dönüm noktasına denk geldi .Bizler şu anda takriben bir aydır sahadayız 3. bölge olarak yaptığımız bütün çalışmalarda Vatandaşlarımızın bu seçimle ilgili kanaatlerini ve ülkem eserleri ile ilgili düşüncelerinin objektif bir şekilde teşekkül etmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz Tabii Bu seçimin ne kadar önemli olduğunu ifade etmek gerekirse bunu binlerce kez duyduğunuz bu durumlar için de önemli… İstanbul’da Erzurumluların çoğunlukta olduğu ilçeler de 3. bölgede Erzurumlu aday olarak desteğinizi sağlamanız dan dolayı da son derece mutluyuz. Gelecek Günler Tabii ki büyükşehirlerde yaşayan hemşerilerimizin dertlerinin sorunlarının konuşulacak platformlar oluşturmak bakımından de önemli bir kilometre taşı oluşturuyor.Şimdi Derlerya’’ Ya bu oyunda gör bizi  sakın geçme ırak dan gözün varsa görürsün bağda karayı aktan,Aman aras canım aras han aras,albaşımdan sevdamı hazardan çalkan aras’’ diyince dadaşlar ne yapar?.Farklı bir ruha bürünür.Bunu istabul da hmek ayrı bir şey .Biz istanbul’da Erzurum hasreti çekenlerdeniz.Çok küçük yaşlarda buralara geldik.geldiğimizde burda Erzurumlu’ların sayısı azdı.Bir hemşeriye rasladığınız zaman sanki Erzurum’un kokusunu almış gibi olurdunuz şimdi TV iletişim çağı. ve insanlar gün içinde defalarca görüşebiliyor. Eskiden sadece mektup vardı yazarsınız 15 günde gider hemen cevap verirse 15 gün tam bir ay içerisinde ancak haberleşiriz. Şimdi cep telefonu basıyorsunuz  bir dakika içinde geçmiyor hemen karşınızda görüntülü telefonları bile var Bunu niye anlatıyorum geçmişte Gurbet vardı… Bir yerde yine belirtim 1977 yılında Erzurum Oltu den İstanbul’a o eski otobüslerin Koltukları arasında oturarak 22,5 saatte yolculuk yaparak İstanbul’a gelmiş bir kişiyim 12 yaşındayken uyku yok hiçbir şey yok rahat yok ki Şimdi bir buçuk saatte Eğer yarım saat uçak rötar yaparsa millet isyan ediyor niye uçak gecikti? diye Şimdi konforu almışız o konforun getirdiği Bir takım sıkıntılar da var elimizdekinin kıymetini bilmiyoruz Çünkü sıkıntılar geçmişte kaldı . Biz yine biliyoruz ama çocuklarımız gençler bunun farkında olmayabilirsin bize düşen  geçmişle ve  gelecekle ilgili de düşüncelerimizi sizlerle paylaşmak geçmiş Yüzyıl önce çok karanlıktı bizim oralar 93 Harbi’nde düşman işgalinden kalmış 40 yıllığına Ruslara kiralanmış topraklardır ama Kurtuluş Savaşı ne zaman başladı biliyorsunuz 1919’da ilk milli Kurtuluş hareketi başladığında Erzurum’da kongre yapıldığı sonra Sivas sonra Ankara.

Bizim şimdi seçilmek istediğimiz meclisin temeli Erzurum da atıldı.’ Erzurum’un böyle bir ayrıcalığı var Bugün de var ne diyor Sayın Cumhurbaşkanımız 1.nci mitinglerini Erzurum’dan başlatıyor bunun çok önemli sebepleri var bunu anlatmak bile saatler olabilir Ama sadece hemşerilerime şunu paylaşmak istiyorum Erzurumlu’nun ne kadar güvenilir olduğunu da ifade ediyor bu biz bu güvene layık olmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz herkes dönse Biz dönmeyiz yolumuzdan…Biz Cumhurbaşkanımıza ihanet etmeyiz ALLAHIN İznile yalnız bırakmayız Erzurumlu böyledir.Çünkü bizim tarihi misyonumuzdur. Eğer gelecekte de çocuklarımıza bunu aşılayabiliyorsak inanıyorum ki ülkemizin istikbali daha da iyi olacak.

şimdi 24 Haziran’da bir büyük imtihan vereceğiz millet olarak ne diyor imtihan’’ gözümüzle gördüğümüz düşmanı aldanmamak artık 15 Temmuz’da Biz gözümüzde düşmanı gördük millet herkes gördü artık hiç kimsenin ufak sebeplerle aldanmaya hiçbir şekilde şey olmaması lazım gerekçesi olmaması gerekir bahanesi olmaması gerekir Neden Çünkü bunların Ne yapmak istedikleri açığa çıktı işte 24 Haziran bunun final gecesidir Biz düşmanın oyununa mı yiyeceğiz? yoksa bütün zincirlerimizi koyacak mıyız yine bunlar Bu arada 15 Temmuzdan sonra toparlandı yeniden yeni  Önümüzdeki yöntemlerle üzerimize geliyorlar işte döviz vesaire şurubu Suriye meselesi Suriyelilerin sesi bunlar bizim kendi oluşturduğumuz sorunlar değil bizi zora sokmak için dışarının kucağımıza attığım eserler Allah’ın izniyle bu sorunlarını çözeceğiz gördüğümüzde göreceksiniz. Türkiye daha da güçlenmiş olacak güçlü devlet,güçlü meclis güçlü millet Ancak bu mücadeleleri yaparak oluşabilir hiç oturduğumuz yerde hiçbir şekilde uğraşmayalım böyle bir dünya var mı ?yok unun farkındayız ve İnşallah bundan sonra da bu mücadeleyi hep beraber yapacağız bizim sizden tek ricamız şu; bütün hemşerilerimizin bile ayrılmadan Sandığa taşınmasını temin etmektir Türkiye’deki etkileyebilir benim ne işe yarar demeden boşuna bu yaklaşımla Sandığa gidip sadece bunu sandıklar açılıyor tasnif edilir kayıtlara gelince beraber İlçe Seçim Kuruluna ulaştırılıcaya  kadar sonuçlanıncaya kadar sorumluluğumuz devam ediyor Çünkü düşmanın hangi aşamada devreye gireceğini kestiremeyiz onlar fırsat kolluyorlar. Biz demokrasi için de sonuç almaya çalışırken Onlar her gün yeni planlar ve bizim üzerimizde hangi oyunlar oynayacaklar deniyorlar Allah’ın izniyle nasıl ki 15 Temmuzun 16 saat içinde bertaraf ettiyse 24 Haziran’da sandıklar açılmaya başladığında ya bütün dünyayı şunu görecekki Türk milleti milletimiz liderinin arkasında dimdik duran ve ona desteğini esirgemeyen bir millet olduğumuzu görecekler.biz demokrası kurallarını işleterek ,demokrası gücünü ortaya koyacağız.onlar dıyorlar ya sız farklı olusum

içerisindesiniz Biz bunu onlara göstereceğiz..çünkü millet buna karar veriyor..btün oynanan oyunları boşa çokaracağız.bunlar yinede vaz geçmezler…huylu huyundan vaz gecmez ama biz büyük bir ilerleme kayıt etmiş olacağız.. milletin buna ihtıyacı var .bütün mazlum devletlerin gözü bizde..sade Türkiye değil herkes bizden yardım beklıyor bizden meded beklıyor..bizim liderimiz için dua ediliyor. Bütün hemşerilerimizin bu seçimde  desteğini bekliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize saygılar hürmetler selamlıyorum Allah’a emanet olun diyor

Sayın Karapınar şöyle devam etti;

Erzurum derneklerı federasyonu olarak her zaman tarafsızlığımızı belirtiriz.Bütün siyasi partilere kapımız acıktır. bizim yaşadığımız yer üs kimliğimiz Esenyurttur. Sonra Erzurum’dur.

Biz burda Derneklerin asıl görevlerini yerine getirmeye çalışmalıyız.Bütün dernek ve Vakıflarla İlişkiler kurarak anlaşmazlıkları ortadan kaldırmalıyız.biribirimizi dinleyip doğruları anlamamız lazım Birlik ve beraberliğimizi korumamız lazım.dün bir mitingten sonra eski bir muhendismizi gördük ve hasret giderdik.Demek istediğimiz ilişkilerimiz kötü olsaydı belkide görüşmek ıstemezdik.Birlik ve beraberliğimze ihtiyacımız vardır.

sayın vekilim 80’leri örnek verirken  aklıma biz öğrenci iken Topkapıdan Beylikdüzüne gelene kadar otobüslerde nasıl sıgara içilirdi  gözümün önüne geldi . Türkiye bayağı çağ atladı.bu yüzden hedef hattına koyuldu. Bu yüzden bütün dünyanın gözü türkiyede…bu gemi hepimizin bunun sağı solu sucumuzsun bucumusunu yok…cemaat ve ırkı olayları hiç anlamış değiliz

Esenyurt kadın kolları,Gençlık kollarımızı,mahalle teşkilatlarımız kurarak  Esenyurt’ta hizmet etmeye çalışıyoruz.Her şeyin başı ‘samimiyet samimiyet’’ buda başarıyı getiriyor dedi.

bu vesile ile bu seçimlerde Memleketimiz için  hayırlısı ne ise olsun diyoruz.

Daha sonra soru ve cevaplarla devam edildi. gecenin sonunda fasıl ekibi Hakim DOĞAN’IN Türküleri ile çoşkulu bir gece yaşanıldı. saygılarımla.

Turan AKTÜRK/İstanbul/Serhatbirikim Medya Grubu

Kaynak: Editör: Turan AKTÜRK
Etiketler: İstanbul, Millet, Vekil, Adayı, Mürteza, ZENGİN, Esenyurt, Erzurum, Dernekler, Fedarasyon’unu,Ziyaret, Etti.,