Öğrencileri Gaziantep Oryantiring Eğitim kampında Eğitim Aldırdı.
Şenkaya Kaymakamı Ömer DERECİ Şenkaya da Küçük yaştaki öğrencileri farklı beceriler kazandırmak için öğrencilere farklı eğitimler vererek öğrencilerin daha kaliteli ve farkındalık yaratacak eğitimlere yönelmesi için çapa harcayarak eğitim aldırmaya çalışmaktadırlar.
Başkan Dereci;Türkiye Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz başta olmak üzere As Başkan Doç.Dr Fatih Bektaş’a, bu kalitede bir macera parkını Türkiye’ye kazandıran ve tüm ülke gençlerinin kullanımına açan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin Hanımefendiye, çocuklarımızın yetiştirilmesi için ciddi katkılar sunan Gaziantep Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesinde antrenör/görevli arkadaşlarımıza, federasyonumuzun kıymetli eğitmenlerine ve Şenkaya Doğa Sporları Kulübü yöneticilerine şükranlarımı sunuyorum. Dediler.
Oryantiring eğitimi Ne demektir?

Orienteering (Türkiye’de Oryantiring olarak yazılmaktadır) genellikle ağaçlık alanlar ile ormanda yapılan ”outdoor” bir spordur. Ancak parklarda, üniversite kampüslerinde, okullarda ve kapalı alanlarda da ufak eklentiler ve başlangıç çalışmaları olarak mükemmel fırsatlar sağlayabilir. Oryantiring özel olarak çizilmiş çok detaylı topografik harita kullanılarak yapılan bir navigasyon sporudur. Oryantiring, zeka ile fiziksel becerinin birleşimi ”düşünce sporu” olarak da tanımlanabilir. Kısaca ”Oryantiring” katılımcıların, bilinmeyen bir alanda harita ve pusula yardımı ile yönlerini bularak önceden yerleştirilmiş kontrol noktalarına sırası ile uğrayarak, kazananı en kısa sürede tamamlayanın belirlediği fiziksel ve zihinsel beceriye dayalı bir spordur.

Turan AKTÜRK/şenkaya Haber

Kaynak:Şenkaya Kaymakamlığı