BÜYÜK ÇEKMECE’DE REYHANİ RÜZGARI ESTİ

Geçtiğimiz günlerde Büyükçekmece belediyesinin sponsorluğunda geleneksel hale gelen ustalara saygı etkinliklerinde Reyhani anıldı.

Bir çok Erzurum’lu yerel sanatçılarının yanında geceye yine bir çok Erzurum’lu STK’lar katılımda bulundular.

Gece hüzünlü ve nostalji kokuyordu Reyhaninin oğlu ve kızının Proğramda olmasıda başka bir hüznü AKM’ nin sahnesine taşımıştı.

Geceye katılım pek fazla değildi Bu bölgede oturan Erzurum lu hemşehrilerimizi baz aldığımızda sönük geçtiğini bile söylenebilir.

Eğer STK başkan ve yönetimleri katılım göstermeseydiler Hepten sönük geçmesi olasıydı.

Başta Avrupa yakası Erzurmlular pilatformu başı çekti bu konuda Büyükçekmece’ nin hemen yanı başında 70 000 nüfusa sahip Olan tepecik mahallesinde en az 7 000 Erzurumlu olmasına rağmen salonda Tepecikten 50 kişi yoktu. Tepecikte oturan bir gazeteci olarak üzüldüm ve utandım.

Sanırım Tepecikteki Erzurumluların ekseriyatı Büyükçekmece belediyesinin kendi siyasi görüşlerine ters olması bu katılımın az olmasının en büyük nedeniydi. Bir Erzurumlu olarak hangi siyasi parti olursa olsun Bizleri adam yerine koyup bir etkinlik yapıyorsa hem katılıp hemde Teşekkür etmek gibi bir erdem sahibi olmamız gerekir.

Yinede AKM de az katılımcıda olsa Merhum üstad Reyhaninin Türkülerinin o salonda yankılanması Bir Erzurumlu olarak bizleri çok mutlu etmiştir.

Emeği geçenlere teşekkür etmek Bir Erzurmlu olarak boynumuzun borcudur.

Mehmet UZUN