Şenkaya Kaymakamı Sayın Çağlar TEKİN’NİN 15 Temmuz Mesajı

 

15 Temmuz’da bir millet olarak vatana ve bayrağa sahip çıkmanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. Türk milleti “Vatan, millet, istiklal ve istikbal tehlikeye düştüğünde birlik ve beraberliği sağlayarak nasıl tek bir yürek olunabileceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterdi.

Şanlı tarihimiz boyunca nice ihanet ve badireye göğüs germiş olan milletimizin, 15 Temmuz 2016 gecesi bir kez daha kendisinden bekleneni hakkıyla yerine getirmiş, vatan, millet, namus uğruna canını ve kanını vermekte asla tereddüt düşmediğini belirterek, Günler ve geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile de vatansever milletimiz ve kamu görevlileri bu aziz vatanın sahipsiz olmadığını tüm dünyaya emsali görülmemiş bir biçimde bir kez daha haykırmıştır” .

Uzun yıllar boyunca sinsice planlar kurarak devletin her kademesinde

kümeleşen alçakların 15 Temmuz günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emrindeki vatansever neferler karşısında boyun eğmek zorunda kalmıştır. 15 Temmuz darbe girişimi başta olmak üzere Ülkemizin aydınlık geleceği uğruna, Vatan aşkıyla canını hiçe sayan Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

Ebediyete intikal eden tüm şehitlerimiz ile gazilerimizin ailelerinin ve yakınlarının onların bize emaneti olduğu gerçeğinden hareketle daima yanlarında olacağımızı bir kez daha vurguluyor olmaktan onur duyuyorum.

15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında sabah Hükümet Konağı Meydanında Atatürk büstüne çelenk bırakıldı.

Akabinde Yaymeşe Mahallesinde 15 Temmuz Şehidi Oğuzhan Yaşar’ın kabri ziyaret edilerek kur’anı kerim okundu. Kabir ziyaretinin ardından Şenkaya Kaymakamı Çağlar Tekin, Belediye Başkanı Yavuz Bedir, İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Akif Yorulmaz ve beraberindeki heyet Şehit Oğuzhan Yaşar’ın Anne ve Babası Ahmet ve Necmiye Yaşar çiftini ziyaret etti.

Akabinde Şenkaya Kaymakamı Çağlar Tekin, Belediye Başkanı Yavuz Bedir, İlçe Jandarma Komutanı J. Binbaşı Akif Yorulmaz ve beraberindeki heyet ile Penek Mahallesinde Şehit Şener Aldemir’in kabri ziyaret edilerek kur’anı kerim okunarak şehidin ailesi ziyaret edildi.

Haber Kaynak : Ahmet Tunahan AKTÜRK / Şenkaya Haber