Erkon

Konfederasyonumuz öncülüğünde, Vakıf, Federasyon ve Derneklerimiz elele vererek Ülkemizi saran Afet eteşini bir nebze söndürebilmek adına yaptığımız İstişareler neticesinde kararlaştırdığımız, en az 100 Ev ve bir Sosyal mekandan oluşacak,

Gündem Yayın: 17 Şubat 2023 - Cuma - Güncelleme: 17.02.2023 00:39:00
Editör - Administrator
Okuma Süresi: 6 dk.
671 okunma
Google News
 Erkon "HATAY-ERZURUM MAHALLESİ"  Kuruyor.
-Konfederasyonumuz öncülüğünde, Vakıf, Federasyon ve Derneklerimiz elele vererek Ülkemizi saran Afet eteşini bir nebze söndürebilmek adına yaptığımız İstişareler neticesinde kararlaştırdığımız, en az 100 Ev ve bir Sosyal mekandan oluşacak, "HATAY-ERZURUM MAHALLESİ" projemizi gerçekleştirmek için Vakıf Federasyon ve Dernek yöneticilerimizden oluşan 10 kişilik komisyonumuz hafta sonu tüm anlaşmaları tamamlayarak,
-Erzurum ve Erzurumlu için özel bir anlam ifade eden,12 Mart 2023 tarihinde evleri Hataylı vatandaşlarımıza teslim edeceğiz inşaAllah.
-Evlere ait bedeller STK'larımız üzerinden 21 Şubat Salı gününe kadar toplanacaktır.
-Allah hayırlarınızı kabul etsin.
BİLGİLENDİRME
- Deprem felaketi sonrasında yaptığımız çağrıya güçlü bir cevap vererek, Erzurumlular adına inisiyatif alan Vakıf, Federasyon, Dernek ve STK'larımızın kıymetli Başkanlarıyla yaptığımız istişareler sonunda, Hatay ilimize, 100 ev ile kültür merkezinden oluşacak bir ''ERZURUM MAHALLESİ" kurma kararı aldık.
- Bu destek projesini gerçekleştirme sebebimiz;
Öncelikle "HUDUT ŞEHRİMİZ HATAY'DA BULUNAN VATANDAŞLARIMIZIN KENDİ MEMLEKETLERİNDEN GÖÇ ETMEDEN, DEVLETİMİZİN KALICI KONUTLARI İHYA ve İNŞA EDECEĞİ SÜREYE KADAR, HAYATLARINI HATAY'DA SÜRDÜREBİLMELERİ ve HATAY İÇİN HAYATİ ÖNEM ARZ EDEN DEMOGRAFİK NÜFUS YAPISININ BOZULMASINA İZİN VERMEDEN, ELELE TÜM HATAYLILARIN HATAY'A SAHİP ÇIKMALARINI SAĞLAMA ARZUSUDUR.
-Düzce Depremi sonrasında Düzceli vatandaşlarımızın DÜZCE'Yİ SEVİYORUM, DÜZCE'DEN GİTMİYORUM" diyerek gösterdikleri gayretin daha fazlasını, daha fazla yıkıma uğramış Hatay'ımızda gösteren, Hataylılara destek amacıyla STK'larımız gayretleriyle
20 Şubat 2023 saat 17.00 itibariyle 80 ev için nakdi destek Hazırlanmış olup 28 Şubat tarihine kadar taahhüt edilen 100 ev ile Kültür Merkezinden oluşacak bir "ERZURUM MAHALLESİ" hedefimize ulaşacağımıza yönelik inancımız tamdır.
- Bu bağlamda STK başkanlarımızdan oluşan komisyon 22 Şubat çarşamba günü resmi teklif gönderen ve şartlarımızı sağlayacak firmalarla görüşerek gerekli anlaşmayı yapacaktır.
- Daha önce de belirttiğimiz üzere STK 'larımız eliyle toplanan nakit miktar, anlaşma sonrasında paylaşacağımız ilgili üretici firma hesbına havale edilecek, faturası ilgili STK mız ve ya bağışçımız üzerine kesilecektir.
- Demonte olabilecek şekilde hazırlanan evler AFAD'a Hibe edilecektir.
- Sökülüp, tekrar başka bir yerde kurulması gerektiği takdirde, Yine "ERZURUM MAHALLESİ" Adıyla kurularak, kullanılacaktır.
- Mahallemiz için bölgede personelleriyle birlikte karagah kuran kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımız, Mehmet Sekmen ve Hatay Koordinatör Valisi Kıymetli Erzurum valimiz Okay Memiş ile irtibata geçilmiştir.
Valimizin talimatlarıyla bölgede görevli bir inşaat mühendisi kardeşimiz projemizle alakalı bizimle irtibata geçmiş ve özellikle Koordinatör Kaymakam olarak bögede görev yapan hemşehrimiz Burdur-Yeşilova Kaymakamı Erdem Yenisoy'la birlikte yer tespiti ve altyapının imalatı noktasında çalışmalara başlamışlardır.
-Afetler ve önemli olaylar karşısında her kurum, kuruluş ve kişinin bir öncelik sıralaması vardır.
- Bizler de enkazlardan canlı kurtarma dönemi olan en önemli kısmı geride bıraktık.
- Şimdi hayatı idame noktasında geçici barınma sağlama sürecindeyiz ve gurbetteki Erzurumlular olarak bu süreçte yaraya bir nebze derman olabilme arzusuyla yola çıktık.
- 12 Mart 2023 tarihinde inşaAllah "ERZURUM MAHALLEMİZİ" Hataylı vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.
Kamu oyumuzun bilgisine saygıyla arz ederiz.
Katılımcı STK'larımızı temsilen
Ali Murat Alatepe
Erzurum Konfederasyonu
Genel Başkanı
Öyle yıkma kendini,
Öyle mahsun, Öyle Garip...
nerede olursan ol
içerde, dışarda...
yürü üstüne, üstüne...
tükür yüzüne,
FIRSATÇININ ,
FESATIN, HAYININ...
dayan ... yardım... ile
dayan iş ile
tırnak ile, diş ile...
Hep birlikte ...umut ile, sevda ile...
 
 
-Tüm katılımcı STK'larımız adına
Erkon Genel
Başkanı
 
Turan AKTÜRK | Şenkaya Haber | İSTANBUL
Yorumlar (1)
Şenkaya Haber
17.02.2023 10:37
Şenkaya haber sitesi ANA server den Kaynaklı Haberler kayıp oldu.Haberlerin tekrar yukleneceği bilgisi verildi. ama şu ana kadar yapılmadı. özür dileriz.
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
İngilizce Sözlük
href="https://www.ingilizcesi.com/" target="_blank">www.ingilizcesi.com